Jak działają implanty piersi

Implanty piersiowe stosuje się w celu zrekonstruowania brakującej piersi usuniętej w wyniku wypadku lub choroby lub brakującej w wyniku wady wrodzone. Używa się ich również do stworzenia piersi podczas zmiany płci. Coraz częściej kobiety powiększają i podnoszą sobie biust ze względów estetycznych. W dzisiejszych czasach nie jest to już temat tabu. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej poprawiają nie tylko wygląd naszego ciała ale także leczą kompleksy.  Bardzo często pomagają uzyskać pacjentom samoakceptację, nie raz odmieniając ich życie.

Chociaż zabieg daje wspaniałe efekty, a jego cena staje się dostępna dla coraz większej liczby osób trzeba się najpierw do niego zakwalifikować. Należy pamiętać o dobrym wyborze kliniki. Najlepiej wybrać taką, z której usług korzystał ktoś z naszych bliższych lub dalszych znajomych. Pacjentka przed konsultacją z chirurgiem plastycznym musi wypełnić szereg kwestionariuszy dotyczących jej zdrowia oraz przejść kilka badań. Po przejściu wstępnej procedury klientkę czeka jeszcze konsultacja, podczas której otrzyma wszystkie niezbędne informacje oraz dokona kilku wyborów. Wszystkie decyzje będą podejmowane w rozmowie z chirurgiem, ponieważ nie każdy rodzaj implantu jest odpowiedni do każdej piersi. Nowoczesne implanty są wypełnione w całości silikonem, który w razie wypadku lub innego zdarzenia nie pęknie, a jego treść nie dostanie się do środka. Jego alternatywą są implanty wypełnione solą fizjologiczną. Oprócz tego implanty mogą być okrągłe – piersi będą bardziej widoczne, jakby “wypięte” w przód lub anatomiczne, które w sposób bardzo naturalny powiększą lub podniosą biust. Chirurg dobierze również teksturę gładką lub porowatą.

Mimo iż piersi wypełnione implantami okrągłymi wyglądają mniej naturalnie, bardzo często kobiety się na nie decydują. Wielu mężczyzn gustuje w takim kształcie biustu.

Implanty mogą zostać umieszczone w sposób podgruczołowy lub podmięśniowy w zależności od budowy anatomicznej piersi oraz oczekiwań pacjentki. Także miejsce nacięcia się różni – pod pachą, wzdłuż fałdu piersiowego lub wokół brodawki –  w zależności od budowy piersi.

Przed podjęciem decyzji o powiększeniu piersi warto zasięgnąć porady specjalisty, który przedstawi nam dokładnie plusy i minusy takiego zabiegu.

1 thought on “Jak działają implanty piersi”

  1. Faktycznie jeżeli istnieje problem to trzeba go rozwiązać i czasami po prostu niezbędna jest implantologia. Bardzo dobrze, bo rozwinięta medycyna nawet estetyczna pomaga tej ogólnej w rozwoju.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *