Gdzie wykonać implanty pośladków?

Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swoich pośladków. Za duża lub zbyt mała, obwisła, czy pozbawiona jędrności – to tylko kilka zwrotów opisujących kompleksy na punkcie naszej pupy. Bardzo często odpowiednia dieta i specjalnie dobrane ćwiczenia nie pomagają w osiągnięciu wymarzonej formy pośladków. Również kiedy efekty zabiegów kosmetycznych wydają nam się mało efektywne z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Istnieje kilka sposobów na udoskonalenie kształtu i wielkości swojej pupy. Powiększenie jej za pomocą implantów jest jednym z nich.

Niestety nie każda osoba może się poddać temu zabiegowi. Operacja jest dość inwazyjna dlatego przed dopuszczeniem do niej trzeba przejść procedurę kwalifikacyjną. Czynnikami dyskwalifikującymi są choroby, między innymi cukrzyca, nadciśnienie, zapalenie żył i choroby tarczycy. Dodatkowo badania morfologii krwi oraz jej krzepliwości mogą uniemożliwić nam wykonanie zabiegu. Decydującym czynnikiem jest również ilość pokrycia, czyli tkanki tłuszczowej, która ukryje wszczepione implanty tak, aby wyglądały naturalnie. Po przejściu procedury kwalifikacyjnej odbywa się konsultacja z chirurgiem plastycznym, który doradzi i dobierze odpowiedni rozmiar implantów. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące zabiegu i rekonwalescencji.

Sam zabieg polega na wykonaniu nacięcia i wszczepienia implantu w odpowiednie miejsce – pod mięsień pośladkowy wielki i częściowo pod powięź lub na mięsień pośladkowy wielki – w zależności od tego w jaki sposób mają być wymodelowane pośladki. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i może trwać od 60 do 90 minut.

Najbardziej uciążliwa jest rekonwalescencja po zabiegu, która trwa od dwóch do trzech tygodni. Zazwyczaj pierwsze dwie doby pacjentka zostaje w klinice. Potem odpoczywa w domu stosując się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.  Po takim zabiegu nie powinno się nadwyrężać pupy – przez pierwszy tydzień nie chodzić a przez pierwsze dwa nie siadać. Przez pół roku należy nosić specjalną bieliznę uciskową, która pomoże wrócić naszym pośladkom do formy. Efekty zabiegu będą widoczne od razu, choć przez jakiś czas pupa może być opuchnięta.

1 thought on “Gdzie wykonać implanty pośladków?”

  1. No właśnie nie każdy może i powinien poddawać się takiemu zabiegowi – przecież to wydaje się bardzo niezdrowe. Sama informacja o tym, że trzeba leżeć tak długo na brzuchu jest niesamowita.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *