Domowe sposoby wybielania zębów

Aby cieszyć się z posiadania śnieżnobiałego uśmiechu trzeba bardzo dbać o zęby. Niestety istnieją osoby, których genetyczne uwarunkowania sprawiają, że mimo starań ich zęby żółkną. Na kolor zębów mają również wpływ również choroby, w tym przyjmowanie różnych leków, nawyki żywieniowe oraz używki – głównie papierosy. Nie trzeba przypominać, że zęby najlepiej myć 2  do 3 razy dziennie, jednak nie każdy wie, że warto je umyć także po spożyciu niektórych produktów. Należą do nich między innymi kawa, herbata i czerwone wino.

Istnieją różne sposoby na wybielenie zębów w domu. Soda oczyszczona to bardzo popularna ale i ryzykowna substancja. Bez problemów zetrze z zębów kamień a efekt będzie widoczny już po pierwszym użyciu. Jednak mycie przez dłuższy czas sodą może uszkodzić szkliwo i powodować nadwrażliwość zębów. Sodę można używać posypując ją bezpośrednio na mokrą szczoteczkę do zębów lub zrobić specjalną pastę – wymieszać ją z cynamonem i odrobiną wody.

Podobne działanie ścierające ma węgiel aktywny. Nie tylko wybiela zęby ale także pochłania zanieczyszczenia. Nie ma też ryzyka uszkodzenia szkliwa przy szczotkowaniu, więc jest on bezpieczny dla zębów i dziąseł. Pastę z węgla można uzyskać mieszając 2-3 kapsułki lub tabletki węgla z apteki z olejem kokosowym lub sezamowym.

Ostatnio coraz częściej słyszy się o ssaniu i płukaniu ust olejami. Metoda ta nie tylko ma działanie wybielające zęby ale także zwalcza bakterie i wirusy. dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn i pomaga na przykład w leczeniu zatok. Ssać można olej rzepakowy, słonecznikowy, lniany, sezamowy i kokosowy. Ten ostatni jest najbardziej polecany jeśli chodzi o wybielanie.Czynność musi być jednak wykonywana systematycznie, ponieważ efekt widoczny jest dopiero po kilku miesiącach. Wystarczy łyżkę oleju wlać do ust i płukać przez 10-15 minut.

Najważniejsze przy domowych metodach wybielania zębów jest to, żeby sprawdzić różne z nich i dobrać odpowiedni dla siebie zabieg. Niektóre metody mogą okazać się dla nas nieskuteczne lub podrażniać nasze dziąsła lub szkliwo. Jeśli znajdziemy już metodę, która nas zadowoli warto korzystać z niej co jakiś czas. Wybielając zęby nawet domowymi metodami cały czas możemy uzyskać odwrotny efekt.

1 thought on “Domowe sposoby wybielania zębów”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *